Nyhetsbrev Januar 2016

Forfatter: Publisert: Kategori: Aktuelt, Hva skjer på skolen

Skolen er godt igang med både billedkunstutdannelsen og alle semesterkursene. Fortsatt noen ledige plasser for dem som ønsker mer kunnskap og kreativitet inn i hverdagen. Kontakt vårt kontor på 47 47 19 40.

184

Gratis sosiale arrangementer for våren 2016

Vi setter opp noen gratis arrangementer for våre elever og det er “førstemann/kvinne til mølla “. Disse arrangementene er en fin måte å bygge nettverk på tvers av klasser. Mange av tidligere elever har dannet atelierfellesskap og/eller holdt utstillinger sammen. Nettverk er utrolig viktig når du skal ut i “kunstverden”.

Torsdag  11 februar kl 1800-2000: Minglekveld med tegne/male oppgaver

Fredag 11 mars kl 1830-2000: Foredrag med Lise Bjørne Linnert (tidligere lærer) om hennes kunst i 2015.

April: Mini kurs med en leverandør. Mer detaljer kommer.

Torsdag 21 april kl 1600-1900: Åpen dag for de som ønsker mer informasjon om billedkunstutdannelsen

Lørdag 21 mai fra kl 1400 – Sommeravslutning med grilling hvis været holder. (felles atelierhelg i forbindelse med skoleutstillingen)

Påmelding til alle disse arrangementene, send mail til charlotte@nydalenkunstskole.no

 

Billedkunstutdannelsen og Personlig Kunsutvikling

89

Opptak til vår deltidsbilledkunstutdannelse begynner fra 15 februar 2016. Vi skal ha inn 5 klasser med oppstart i slutten av august 2016. Det er mulig å ta denne utdannelsen på dagtid, kveldstid eller som moduler i utvalgte helger. Studiet er lagt opp slik at du kan jobbe ved siden og/eller du kan også bo i en annen by siden det er nå muligheter for helgstudier.

Personlig Kunstutvikling er ett påbygningsår til billedkustutdannelsen. Her starter vi minst 2 klasser med oppstart på slutten august 2016.

Hvis du har spørsmål angående disse studiene, kontakt Charlott Sevivas på charlotte@nydalenkunstskole.no

Kommentarer er stengt.